Na běžky - Okolo kapliček k Hejlovu

    
Nástupní místa: (1. Vlásenická ul. u odbočky k rybníku Stráž, 2. nad kostelem ve Starém Pelhřimově nebo 3. silnice Vlásenická za kaplí sv. Mikuláše)
Odkaz na trasu: ZDE

Parkování: zaparkovat je možné u rybníku Stráž


Zajímavosti na trase: Kaplička Starý Pelhřimov, kostel sv. Jana Křtitele Starý Pelhřimov, kaple sv. Mikuláše, kamenný most nad železniční tratí do Tábora – umrlčí cesta – výhled na strážní domek č. 13 – poté směr do polí k rozcestí Maštálka s křížkem nebo směr Hejlov

Nenáročná trasa s malým převýšením vede v upravených stopách pro klasiku. Doporučeným výchozím bodem je odbočka nad rybníkem Stráž směr Starý Pelhřimov. Trať začíná u žluté turistické značky. Cestou se vám naskytne mnoho krásných výhledů dolů na město a do okolní krajiny. Budete projíždět malebnou krajinou, míjet kapličky a čeká vás několik zajímavostí na trati. Přibližně 1 km za kapličkou sv. Mikuláše přejedete kamenný most nad železniční tratí. Za kamenným mostem můžete pokračovat po 3 vyjetých okruzích. Nejkratší vede po přilehlé cestě, středně dlouhý směr rozcestí Maštálka a třetí doleva za mostem směr Hejlov. Na loukách nad Hejlovským rybníkem vystupte ze stopy a zajeďte se pokochat přírodou okolo Hejlovského mlýna.

Uložte si tuto trasu do svého mobilního zařízení. Pomocí služby "Moje mapy.cz" si trasu výletu snadno stáhnete a budete ji mít stále k dispozici. V aplikaci Mapy.cz můžete stažené trasy používat i offline.

Upozorňujeme, že všechny trasy pro běžky se mohou v závislosti na množství sněhu drobně lišit.
TOPlist