Městské sady

    
Městské sady

Máte doma malé neposedy? Chcete si zaběhat? Projet na kolečkových bruslích? Nebo si jen udělat krásnou procházku? Pokud jste si na některou otázku odpověděli kladně, tak byste sady rozhodně neměli vynechat. Každý si přijde na své! Lze si zde zaběhat, zajezdit na kole, či kolečkových bruslích nebo se jen tak projít. Pokud si budete mít chuť zacvičit a protáhnout tělo neváhejte a navštivte workoutové hřiště nebo naopak s dětmi velké dětské hřiště! Přiučit se v sadech můžete v naučné stezce, v níž se dozvíte o živočiších a stromech, které zde můžete potkat. V sadech si každý najde kus své oblíbené činnosti!

Naučná stezka

Na sklonku roku 2003 Městský úřad Pelhřimov a Středisko ekologické výchovy Mravenec připravily projekt “Naučná stezka Městské sady”.

Naučná stezka Městské sady Přírodní charakter parku s pestrou skladbou dřevin, zajímavá historie vzniku městských sadů a jejich vysoká návštěvnost nás přivedla na myšlenku vybudování okruhu naučné stezky informující o zajímavostech parku samotného i přírody Pelhřimovska vůbec. Naučná stezka je vhodným prostředkem, jak nenásilně, poutavě a přirozeně v přírodním prostředí široké veřejnosti přiblížit rozmanitost a hodnotu krásné a zachovalé přírody na Vysočině. Umožňuje aktivní formu vzdělávání a podporuje utváření pozitivního vztahu k přírodě, podněcuje zájem veřejnosti o stav životního prostředí a motivuje ji k environmentálně uvědomělému a odpovědnému chování v každodenním životě.

Naučná stezka Městské sady Středisko ekologické výchovy Mravenec bylo pověřeno realizací celého projektu, ke každému tématu jsme oslovili odborné pracovníky z agentur, vědeckých institucí i krajské pracovníky.

Naučná stezka Městské sady se skládá z dvanácti informačních tabulí rozmístěných v téměř 3 km okruhu. 1. Historie Městských sadů, 2. Stromy, 3. Zvířata, 4. Horniny, 5, Lesy, 6. Voda ryby, 7. Les stopy, 8. Podnebí, 9. Ptáci-budky, 10. Rostliny, 11. Významné stromy, 12. Chráněná území.
TOPlist