czende
Užitečné informace
Předpověď počasí:

Více o počasí zde.
Turistické inf. centrum

Informace města Pelhřimov

Masarykovo náměstí 10
393 01 Pelhřimov

tel.: 565 326 924
e-mail: ic@kzpe.cz

www.pelhrimovsko.cz

Provozovatel webu

Autem


Pelhřimov (0) - Kamenice nad Lipou (21) - Jindřichův Hradec (43) – Žirovnice (64) – Pelhřimov (91)

Kamenice nad Lipou - dominantou městečka je zámek z 15. století, dnes v renesanční podobě. V zámeckém parku lze nalézt monumentální památnou lípu, jejíž stáří se odhaduje přes 700 let.

Jindřichův Hradec (52 km) – jeden z největších českých hradů pánů z Hradce (Vítkovců) byl založen ve 13. století, v 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a dosáhl největšího rozkvětu stejně jako město při něm. Ve městě je částečně zachováno opevnění, domy se středověkými základy, starobylé kostely, světoznámá dílna na výrobu gobelínů. Národní kulturní památka.

Žirovnice - zámek, původně gotický hrad z 2. poloviny 13.století byl vybudován v trojúhelníkovém půdorysu s okrouhlou věží, arkádami na pilířích a palácem s kaplí.

Pelhřimov (0) – Jihlava (32) - Pelhřimov (64)

Jihlava – město u stříbrných dolů, jehož právo a soud byly vzorem pro ostatní města střední Evropy. Dochované význačné církevní stavební památky (farní kostel sv. Jakuba, minoritský kostel P. Marie, kostel sv. Kříže), cenné historické domy, zachované středověké opevnění a katakomby. Ve městě je možné navštívit ZOO a aquapark Vodní ráj.

Pelhřimov (0) – Černovice (25) – Choustník (38) - Červená Lhota (55) - Pelhřimov (93 km)

Černovice - barokní zámek s klasicisní úpravou, v zámku je nyní umístěn ústav sociální péče.

Choustník - zrestaurovaná zřícenina raně gotického hradu z poloviny 13. století. Zachováno mohutné opevnění, kružbové okno hradní kaple, jedna z věží je upravena na rozhlednu.

Červená Lhota - romantický vodní zámek v malebném prostředí na skále, na ostrově uprostřed rybníka, zajímavé interiéry.

Pelhřimov (0) – Telč (34) - Jihlavské vrchy (42) – Roštejn (45) – Pelhřimov (73)
Telč (44 km) – středověké hradby uzavřené dvěma branami obklopují náměstí s převážně renesančními domy s podloubími a s vysokými štíty. Zámecký komplex, který vznikl na místě staršího hradu v 16. století, je uvnitř jedinečně vyzdoben. Renesanční zahrada s arkádovou kolonádou. Jezuitský klášter a farní kostel sv. Jakuba ze 14. století. V seznamu UNESCO.

Jihlavské vrchy - zalesněné území s nejvyšším vrchem Českomoravské vrchoviny Javořicí (837 m.n.m.). Velký a Malý pařezitý rybník i Míchova skála jsou místa, která pohladí oko i duši.

Roštejn (43 km) – jeden z mála dochovaných středověkých gotickorenesančních hradů u nás, který je ponořen v malebné scenérii Jihlavských vrchů. Jedinečné jsou nástěnné renesanční malby.

Pelhřimov (0) - Humpolec (18 km) - Lipnice n. S. (30) - Pelhřimov (60)
Humpolec - město se rozkládá kolem raně gotického kostela sv. Mikuláše, nad kterým se tyčí zřícenina středověkého hradu Orlík. Ve městě je možné nalézt antropologické Muzeum dr. Aleše Hrdličky.

Lipnice nad Sázavou - gotický hrad z počátku 14. století je vystavěn na žulové skále. V městečku v podhradí žil a zemřel Jaroslav Hašek. Pod areálem hradu byl vybudován amfiteátr - dějiště mnoha festivalů.
Poloha města
Poloha města  
  


     

 
    
Partneři

Tyto webové stránky byly realizovány s finanční podporou Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.     

 

Webové stránky MěÚ