czende
Užitečné informace
Předpověď počasí:

Více o počasí zde.
Turistické inf. centrum

Informace města Pelhřimov

Masarykovo náměstí 10
393 01 Pelhřimov

tel.: 565 326 924
e-mail: ic@kzpe.cz

www.pelhrimovsko.cz

Provozovatel webu

Partnerská města

Zde naleznete odkazy na stránky našich sprátelených měst.


Dolný Kubín

 Dolný Kubín se nachází na severozápadě Slovenska a žije v něm
 20 000  obyvatel. Pro návštěvníky je vstupní branou na Oravu a  současně je  součástí Euroregionu Tatry. Přes město vedou evropské  trasy E70 a  I/59 spojující sever a jih Evropy.
 Dolný Kubín nabízí celou řadu turistických atrakcí mezi něž patří Župný
 dom (dnes Oravská Galéria) z poloviny 17. století nebo Florinův dům
 (dnes výstavní síň Oravského muzea), který původně sloužil jako
 řemeslnicko-barvířský dům a byl v polovině 20.tého století bydlištěm
 básníka, publicisty, diplomata a osvětového člověka Thea Herkeĺa Florina. Jako další atrakci lze zmínit Zvonici na Bysterci, binární hodiny nebo fotografy velmi vyhledávaný kolonádový most spojující sídliště Bysterec se starým městem. Ve městě vznikají i nové zajímavé nadčasové projekty jako je například "Lípa soutoku světa". Malá lípa malolistá před Městskou radnicí představuje symbol Slovanstva a národního cítění, je polévána vodou z nejrůznějších řek, moří a potoků světa a pomalu se stává novou tradicí poukazující na sounáležitost města s okolními zeměmi Evropské unie i celého světa. 
Milovníci vodních sportů si v Dolným Kubíně přijdou na své díky aquaparku AquaRelax s tobogány, divokou řekou, vířivkami a mnoha dalšími atrakcemi. 
Dolný Kubín poskytuje návštěvníkům poměrně široký sortiment služeb. Přímo ve městě se nachází ubytovací zařízení různé kvality a ceny od hotelů až po priváty. Útulné kavárničky, stylové restaurace, pizzérie a cukrárny lákají na domácí i světové pokrmy.
 
 http://www.dolnykubin.sk
  
 
 
 St. Valentin, nejzápadnější město v Dolním Rakousku, se rozkládá v  krajině Mostviertel oplývající svou krásnou přírodou a bohatou kulturou.  Město bylo založeno před více než 950 lety. Jeho nejvýznačnější kostel  pochází už z roku 1472. 
 Velkou atraktivitou je bezesporu krajina kolem St. Valentina - různé  formy reliéfů od rovin na východě a kopců na západně Mostviertel vybízí  k relaxačním procházkám a výletům na kole. Při návštěvě města je  možné využít dalších rekreačních aktivit jako například tenisu, plachtění, jízdy na koni, squashe, asfalt curlingu nebo lze navštívit místní bazén. St. Valentin nabízí pro milovníky kultury každoroční akce jako například Mostbirnzellulid reissue nebo Mostviertlerské kabaretní dny. 
 
 
 
 
 Město Mukačevo se rozkládá v údolí řeky Latorica v Zakarpatské  oblasti na západě Ukrajiny. V období meziválečné ČSR bylo součástí  Podkarpatské Rusi. Dnes má přibližně 94.000 obyvatel.
 Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Palanok (též Palanka, 9. - 16.  století), který sehrál důležitou roli v protihabsburských povstáních (17.  - 18. století) v přilehlém regionu. Dále je zde možné navštívit klášter ze  14. století a dřevěný kostel v ukrajinském stylu z 18. století. Mukačevo bylo též známé poměrně velkou židovskou komunitou, dnes zde ovšem žije méně než 300 Židů. Dnešní Mukačevo je silničním uzlem Zakarpatské oblasti a významnou stanicí na trati spojující Lvov se Slovenskem a Maďarskem. Průmyslová výroba je zastoupena především potravinářstvím (pivovarnictví, produkce tabáku a vína), textilnictvím, zpracováním dřeva a nábytkářstvím. Nelze také opomenout výrobu běžeckých a sjezdových lyží Fischer a systémů leteckého řízení a kontroly. Turistika se zde rozvíjí především díky hradu Palanok, ženskému klášteru a tradičnímu festivalu domácích vín, který se koná pravidelně v lednu. 
 

 

Poloha města
Poloha města  
  


     

 
    
Partneři

Tyto webové stránky byly realizovány s finanční podporou Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.     

 

Webové stránky MěÚ